+38 057 777 02 77    mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.    skype: btg_work

Інформаційна система управління освітою України “ІСУО”

Основним продуктом є Інформаційна система управління освітою «ІСУО», яка має чітку ієрархію від рівня закладів освіти до рівня обласних органів управління освітою. Порталом користуються заклади освіти, місцеві органи управління освітою та громадськість. Ця система орієнтована на вирішення регіональних задач та взаємодіє з державним порталом ІТС «ДІСО». Охоплення проекту «ІСУО» на території  України складає 17494 заклади загальної середньої освіти, 16826 закладів дошкільної освіти та 1601 органів управління освітою.

В рамках формування єдиної інформаційно-комунікаційної системи і забезпечення кращої якості освіти був розроблений портал ІСУО https://isuo.org/, який працює з лютого 2009 року.

 

Система спроектована таким чином, щоб охоплювати усі заклади освіти та дозволяє співробітникам місцевих органів управління освітою автоматично сформувати статистичні звіти (76-РВК, 83-РВК, Д-4, Д-5, Д-6, Д-7,8, Д-9 та інші), починаючи з 2016 року,  звіти в системі здаються тільки з накладанням ЕЦП, що відповідає всім нормативним актам. Для потреб органу управління освітою та закладів освіти був розроблений додатковий функціонал «Конструктор форм», який дозволяє створити будь-які внутрішні звітності (кількість комп'ютерного забезпечення, паспорт навчальних закладів і т.п.) та автоматично отримувати інформацію від установ в електронному вигляді.
Портал «ІСУО. Україна» має чітку структуру, побудовану за принципом підпорядкованості, прийнятої в державі:

  • Міністерство освіти і науки України;
  • обласні департаменти/управління освіти;
  • районні та міські відділи/управління освіти;
  • загальноосвітні заклади освіти.

Відповідно до підпорядкованості відбувається розподіл прав доступу користувачів до функціональних можливостей та обсягу інформації. Так, не зареєстровані користувачі можуть побачити тільки реєстр закладів освіти з загальною відкритою інформацією, директори шкіл та уповноважені фахівці мають можливість працювати з розгорнутою інформацією тільки по своєму закладу, фахівці районного відділу освіти мають можливість працювати з інформацією по всіх закладах у межах свого району, фахівці обласного рівня – у межах своєї області, а фахівці Міністерства —  з інформацією по всій державі.
Портал «ІСУО. Україна» забезпечує захист інформації відповідно до діючих вимог та нормам КСЗІ, про що є відповідний атестат від державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
На порталі є можливість проводити пошук в рамках області або району/міста по учням, вчителям (без обробки персональних даних), закладам за різними критеріями (класом, віком, мовою навчання, статтю, посадою, кваліфікацією і т.д). Наприклад, пошук всіх учнів 1-го класу в області або вчителів І категорії. Масштабованість системи дозволяє включити інші дані, зокрема щодо фінансування ЗЗСО і потреби у навчальній літературі.
При розробці наших систем одним із головним критерієм у нас є орієнтування на національний рівень та впровадження по всій території України.
На кінець  2018/2019 навчального року (15 червня 2019) в ІСУО працює більше 55,000 активних користувачів (для розрахунку була використана кількість користувачів, що увійшли до системи 1 травня 2019)

ІСУО має трирівневу архітектуру і складається з клієнтського ПЗ, веб-порталів та бази даних.
Система розташована на кластері з декількох серверів. Зокрема серверів ПЗ, бази даних та файлового серверу.
ІСУО має масштабовану архітектуру,  що не залежить від архітектури апаратного забезпечення і типу операційної системи. Це дозволяє збільшення кількості користувачів та об’єму даних без втрати працездатності під час інтенсивного навантаження.
ІСУО базується на платформі MySQL 5.7 DBMS та Apache web server.
Знаходиться за адресою  https://isuo.org

Back to top
Back to top